Jak na opravu betonové podlahy

Články partnerů

Odborníci v posledních letech zaznamenávají, že betonové podlahy získaly oblibu u spotřebitelů a jsou široce používány. Vzhledem ke specifickým podmínkám podlah, jejich výkonovým vlastnostem a vynikajícím vlastnostem to není žádný div. Nejedná se pouze o vysokou pevnost, ale o nízkou úroveň separace prachu, chemickou odolnost a odolnost vůči deformacím. Všechno ostatní, jako nízké pořizovací náklady na betonové podlahy jsou další nespornou výhodou. Navzdory mnoha výhodám je dřívější nebo pozdější oprava betonových podlah nevyhnutelná. 

Nutnost opravy betonové podlahy
Zdá se však, že neexistuje žádná odolná podlaha, která by ustála vystavování různým faktorům: mechanickým a chemickým vlivům. To vede k defektům na povrchu skořepiny s různou složitostí. Moderní technologie a materiály však umožňují účinně odstranit většinu poškození a vrátit původní vzhled betonové podlahy. Včasná a kvalitní oprava betonové podlahy samozřejmě zvyšuje její životnost a eliminuje nežádoucí výdaje a čas strávený pokládkou nové podlahy. Před uzdravením betonové podlahy  je nutné provést podrobnou diagnózu poranění a co nejpřesněji určit jejich příčiny. To vám umožní vybrat správnou technologii pro odstranění nedostatků.

betonová podlaha

Příčiny vad betonové podlahy
Doposud lze všechny příčiny různých vad v betonu rozdělit do několika skupin.

Destruktivní vliv na půdu
Hlavní problémy jsou podle odborníků  v zimě ve špatně vytápěných místnostech- nízká kvalita zhutnění půdy, nastane po smrštění struktury vlivem podzemní vody a mnoho dalších problémů.

V takových situacích může být beton pro povrchovou úpravu viděn jako atraktivní řešení a přizpůsobitelné stávajícím provozním podmínkám, ale pokud jsou závady zjištěny, vyžadují vnitřní defekty rozsáhlou rekonstrukci.

Různé vnitřní faktory
Obvykle zahrnují vznik trhlin v důsledku smrštění nebo nedostatečné péče o povrch podlahy během prvních hodin po pokládce; oddělení od povrchové vrstvy betonu. V případě takových situací je povrch betonové podlahy předmětem renovačních prací pouze po jako nezbytné řešení před celkovou rekonstrukcí betonové podlahy.

oprava betonové podlahy

Vliv externích negativních vlivů
Vnější faktory ovlivňující beton a vedoucí k jeho zničení mohou být považovány za prachový beton v důsledku normálního opotřebení povrchových vrstev; otřepy a třísky z nárazu těžkých předmětů na podlahu; chemická koroze. Pokud je poškození lokální a nemá vliv na celý povrch podlahy, je třeba podniknout kroky k odstranění existujících vad a posílení podlahy speciálními vlaky.

V opačném případě, pokud je poškození oděru běžné, nebude odstranění vad dostatečné. Odborníci doporučují uchýlit se k odstranění starého betonového povrchu a tvorbu nové podlahové jednotky. Všechny konkrétní vady mohou být doposud rozděleny do několika skupin v závislosti na složitosti. Nejběžnějším problémem podlahy jsou trhliny.

Oprava trhlin v betonu
Nepochybně, trhliny na betonovém povrchu mohou být různé, jak malé, tak velké. Oprava hlubokých trhlin je složitější, vyžaduje více času a nákladů.

Oprava drobných trhlin
Takováto oprava trhlin v betonové podlaze netrvá moc dlouho, nevyžaduje obrovské a komplikované přístroje, přičemž zabírá méně času. Odstranění trhlin je tedy nezbytné pro zahájení důkladného zkoumání. Pokud je budete ignorovat může to vést k negativním účinkům, zejména škaredý vzhled otvorů v podlaze. Aby se předešlo takové situaci, musíte použít dláto a projít podél trhliny, dotýkat se nástroje kladivem. Toto opatření vám pomůže odhalit skryté trhliny, které lze poté odstranit.

Komentovat příspěvěk