Jak vymalovat chodbu

Články partnerů

Vzhledem k tomu, že chodby jsou nejčastěji malé a zároveň vytvářejí první dojem z obydlí, je třeba k problematice jejich návrhu přistupovat opatrně. Existuje mnoho nápadů pro malování stěn na chodbě. Je třeba ale si uvědomit, že chodba je většinou malá úzká místnost bez oken a chce to tedy správný výběr barvy a odstínů. Nejlepší je doporučení zkušených odborníků, kteří nám pomohou s veškerou prací spojenou s malováním. A to nejen s malováním chodby.

Chodba jako tvář bytu

Ačkoli chodba není obývací pokoj, její průchodnost je poměrně vysoká. První věc, kterou host vidí při vstupu do našeho bytu je právě chodba, takže zvláštní pozornost by měla být věnována právě této místnosti. Chodba by měla být nejen „tvář“ domu, ale také by měla být v souladu s ostatními místnostmi. Určitě by neměla být tmavá, protože to působí dost ponuře. Měli bychom použít světlé nebo neutrální odstíny, jakými jsou kávové odstíny, všechny varianty šedé, mléčné, karamelové, béžové, práškové a jiné. Ovšem ani jiné odstíny nejsou k zahození. Elegantně a neobvykle vypadající modré a citrónové odstíny, nazelenalé a vínové, stejně jako slunné odstíny žluté a oranžové – taková chodba nebude nikdy vypadat nudně!

Příprava na malování

Každé malování s sebou přináší celkem dost práce kolem. Je potřeba nejdříve vyklidit místnosti a stěny připravit tak, aby bylo možné stěny nově vymalovat. Nejprve musíme stěny očistit a odstranit starý nátěr. V opačném případě nám hrozí oloupání nové barvy. Naše práce by byla úplně zbytečná. Pokud stěny vykazují nerovnosti nebo dírky po skobičkách, na kterých visí obrazy, je třeba vše zatmelit. Jakmile budeme mít takto stěny připravené, můžeme se pustit do malování.

Odborná řemeslná firma Malířství Praha Macek

Jestliže se nechceme do takové akce pustit sami, můžeme si na celou práci objednat spolehlivou malířskou firmu, například firmu Malířství Praha Macek. Jejich zkušenosti jsou mnohdy neocenitelné a tak bychom se na profesionální malíře měli obrátit. Máme tady jistotu, že výsledek bude určitě takový, jaký jsme si představovali. Malíři z firmy Malířství Praha Macek mají také k dispozici moderní náčiní, které ke své práci potřebuje. Dávno pryč jsou doby, kdy jsme si malíře představili v papírové čepici a s kbelíkem vápna. V současné době máme na trhu mnoho komponentů, které malíř potřebuje, a které mu usnadní práci. Jsou to různé štětce a válečky s teleskopickou rukojetí, schůdky a štafle, nádoby na míchání barev a podobně. Malířské nástroje jsou potřebné k tomu, aby vnitřní povrchy prostor byly zdárně dokončeny. Profesionální nástroje umožní dělat práci rychleji a lépe.

Zkušení malíři mají ve svém popisu práce ale i jiné činnosti než jen malování stěn našeho interiéru. Musejí mimo jiné provést také profesní činnosti spojené s kvalitní výmalbou, jako je štukatér, specialista na konečnou úpravu a samozřejmě odborník na malování stěn našeho interiéru. Zkušený specialista s pevným zázemím znalostí a dlouholetými zkušenostmi v úspěšně dokončených malířských pracích zaručuje zákazníkům nejvyšší kvalitu krásné, trvanlivé povrchové úpravy.

Takže s profesionální malířskou firmou bude nejenom naše chodba vypadat skvěle a bude vytvářet útulný domov.

 

Komentovat příspěvěk