Pronájem dodávky se určitě vyplatí

Články partnerů

Začínající podnikatelé a živnostníci si hned ze začátku svého podnikáni nemohou dovolit tak velké investice, jako je koupě nového vozu. Ovšem bez něj prakticky nemohou svou práci vykonávat. Jak tedy postupovat, abychom auto měli k dispozici a nepřišli tak o svou vysněnou práci? Jednoduchým řešením je pronájem dodávky.

Co o toho můžeme očekávat

Není třeba tedy chodit do banky a zbytečně se zadlužovat pro koupi nového vozu. Spolehlivé autopůjčovny nám mohou poskytnout pronájem vozu nejen na krátkodobý, ale i na dlouhodobý pronájem. Splátkový kalendář tak je většinu rozepsán po měsících a přitom můžeme dále rozvíjet svůj podnikatelský záměr.

Krátkodobý pronájem je určen těm zájemcům, kteří potřebují vůz třeba na víkend nebo jen na pár hodin, i to je u některých autopůjčoven možné. Jako ukázkový příklad můžeme uvést případ, kdy je nutné převézt  firemní zboží ke klientovi a náhle se nám porouchal vůz. U osobních dodávek jde například o pronájem dodávky třeba na víkend, kdy chceme vyrazit s rodinou na výlet a chceme s sebou vzít i prarodiče.

Mnohem častější variantou je dlouhodobý pronájem, který je rovněž někdy označován jako někdy operativní leasing. Tady se dodávky zapůjčí na delší dobu než je jen víkend a může to být klidně i na 60 měsíců. Záleží na podmínkách autopůjčovny. Počítat musíme také s tím, že zde musíme pravidelně platit měsíční pronájem. Velkou výhodou tady je, že firmy mohou po skončení smlouvy dále pronájem prodloužit. Může také dodat i vůz nový, s lepším vybavením.

Výhody pronájmu

Pokud máme v plánu pronájem dodávky ať už za jakýmkoliv účelem, výhodou je také to, že vozidlo máme k dispozici a přitom se nemusíme starat o servis a případné opravy, odpadá nám také starost s pojištěním vozidla a jako nájemci tak vlastně platíme jen pohonné hmoty. Také tím pádem máme jasný přehled o výdajích, což jistě přispívá k lepšímu hospodaření firmy.

K výhodám takového pronájmu dodávky můžeme také zařadit i to, že pokud máme větší množství objednávek a nestíháme rozvážet zboží, je právě zapůjčení takového vozidla velkým pomocníkem. Pokryjeme tak všechny zakázky a obchod nám bude vzkvétat.

Co budeme potřebovat

Jistě se bez platného řidičského oprávnění neobejdeme. Také budeme potřebovat platný občanský průkaz a hotovost pro zaplacení vratné kauce, ta je vyžadována vždy. My se také musíme obeznámit s platnými podmínkami půjčovny, aby nedošlo k nedorozumění. Některé vyžadují plnou nádrž při odevzdání vozu, jiné požadují vyčištění auta a nebo také nekouřit v prostoru auta. Před podpisem smlouvy se ale musíme ujistit, zda je auto v pořádku a klidně si ho můžeme i nafotit. Máme tak jasný důkaz o tom, že jsme při převzetí auto již měli s poškozenými sedačkami nebo promáčknutým blatníkem. Vyhneme se tak zbytečným sporům a nepříjemným situacím. Pozor bychom si ale také měli dávat i na přestupky. Pokud jsme v době půjčení dodávky udělali dopravní přestupek, firma tuto pokutu bude samozřejmě vymáhat po nás.

Takže vyplatí se půjčená dodávka nebo ne?

Tady je to samozřejmě trochu spekulativní a záleží na každém jedinci. Mnozí zastávají názor, že prakticky žádné auto nepotřebují a to ani to osobní. Do práce třeba jezdí hromadnými prostředky, v létě jezdí na kole a dodávku si půjčují v případě, že potřebují s rodinou na výlet nebo na dovolenou. Tento trend je u nás teprve v plenkách, protože mít auto a to jako osobní tak užitkové je v tomhle směru tak trochu modla z let minulých, kdy jsme si pořizovali první dítě, první auto, první dovolenou,…..

Komentovat příspěvěk