Stěhování Praha, levné stěhování domů, bytů i kanceláří

Články partnerů

Stěhování do nového působiště představuje mnoho práce, ale také zařizování a organizování. Bez správného plánu se jen těžko někam pohneme nebo budeme jen zničení z celé takové akce, která by nám měla přece jenom přinést nový rozlet.

Co stěhování představuje

Jistě máme o stěhování své představy a jistě se také chceme odstěhovat co nejdříve, co nejlépe, co nejlevněji a hlavně v klidu. Musíme si uvědomit, jak to všechno provedeme. Máme vlastně jen dvě možnosti, buď si na všechno troufneme sami nebo si objednáme stěhovací firmu. Obě možnosti jsou reálné a mají každá něco do sebe. Jakou si zvolit je jen na našem rozhodnutí, protože každá má své pro a proti.

Stěhování svépomocí

U této varianty máme vše ve své režii. Také musíme počítat s tím, že stěhovat se vlastními silami nás bude stát nemalé úsilí, námahy a plánování. Také si musíme sehnat spolehlivou partu přátel, kteří budou tak ochotní a obětují jeden víkend k tomu, aby nám pomohli. K tomu všemu je potřeba sehnat dodávku, do které vše naložíme a rovněž musíme počítat, že se to neobejde bez několik cest vykládky. Jako pozitivum tady uvádíme fakt, že nás to bude stát možná jen basu piv nebo skvělou večeři pro své přátele a samozřejmě také ušetříme čas. Pokud si během celé akce budeme chtít dát kafe nebo si chceme skočit na lehký oběd, tak to jednoduše uděláme. Organizace stěhování tady je čistě jen na nás.

stěhování Praha

Stěhovací firma Praha

Pro ty, co nechtějí mít bolavá záda nebo nemají možnost půjčení velkého vozu je tu nabídka služeb stěhovacích společností. Trh nabízí velké množství nabídek stěhovacích společností a tak proč bychom je nevyužili. Je potřeba se ale přesvědčit,zda nějakou máme v našem okolí. Bylo by zbytečné objednávat si firmu, která sídlí 100 kilometrů daleko. To by se nám jen prodražilo.

Tyto firmy mají spolehlivý pracovní tým, který je pravidelně proškolován a má i praktické zkušenosti. Také disponují velkými vozy, dodávkami a jinými vozy, které jsou při stěhování potřeba. A nejen to. mají samozřejmě i v nabídce pronájem plastových boxů různých velikostí, které se budou jistě hodit a jsou dobrými pomocníky. Dále mají k dispozici popruhy na přepravu nábytku, různé háky k lepšímu uchopení a nebo jiný obalový materiál pro stěhování.

stěhování těžkých břemen Praha

Balením začínáme

Pokud se tedy chystáme na proces stěhování, můžeme začít balit klidně několik týdnů dopředu, abychom vše nejen stihli, ale také abychom předešli případným stresům. Když si seženeme všechny potřebné krabice, bedýnky a boxy, nic nebrání tomu, abychom si začali po večer ukládat naše věci. V tomto čase také zjistíme, že polovinu věcí prakticky ani nenosíme a měli jsme je uložené na dně skříně. Je třeba se jich zbavit. Stejně tak je to i se zapomenutými věcmi ve sklepě nebo na půdě. Můžeme je darovat nebo dokonce zpeněžit. při balení ale nezapomínejme vše dobře popsat. Při vybalování nám to hodně pomůže a ulehčí práci. Nemusíme pak v novém bytě nic hledat a se stresem přehrabovat krabice, jestli jsme náhodou na něco nezapomněli.

Komentovat příspěvěk