V sauně se hněv doslova rozplyne

Články partnerů

Sauna je jistě známá pro všechny. Má mnoho pozitivních účinků, které jsou velmi blahodárné pro naše tělo a používá se především pro odpočinek a uzdravení nejen těla, ale i mysli.

Co to vlastně je finská sauna

Finská sauna je nejvýznamnějším konkurentem všech dostupných saun. Rozdíl spočívá v tom, že teplota ve finské sauně může dosáhnout 90-110 ° C. Vlhkost vzduchu je zde pouze kolem 20-25%. Chcete-li navštívit finskou saunu, vyhnat nemoci a očistit tělo, povzbudit mysl a znovu získat energii, měli bychom dodržovat i určitá pravidla. Je to velmi důležité, jelikož bychom si mohli ublížit.

Blahodárné účinky sauny

Ze zdravotního hlediska má finská sauna blahodárné účinky na naše tělo. Sauna je vlastně místo, kde si můžeme v klidu odpočinout, uvolnit se a načerpat energii na další den.  Navíc sauna spolehlivě odbourává stres, pozitivně působí i na naši psychickou stránku. A pokud se člověk cítí unavená, rozhněvaný a mrzutý, finská sauna spolehlivě zaručí, že hněv necháme za jejími dveřmi. Je to tak dáno již z dalekého severu, kde Finové mají saunu skoro v každém domě a saunování považují za národní tradici. Pokud jsme ve Finsku pozvaní do sauny, musíme to brát jako poctu.

Sauna posiluje také naši obranyschopnost, takže naše imunita bude daleko silnější. Díky vysoké teplotě se v sauně tělo potí a vyplavuje z něj škodlivé látky, kůže je hladká a sauna je také velmi vhodná i jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů. Má také velmi pozitivní účinek na kardiovaskulární systém, tedy činnost srdce a cévy se dobře prokrvují, což je výborné i pro náš mozek.

Jak si saunu pořídit i doma

Mnoho příznivců saunování si zahrává s myšlenkou, že by si pořídili i saunu doma. Není v tom žádný problém, musíme si uvědomit, co od toho vlastně očekáváme. Saunu můžeme mít jako samostatný zahradní domeček na svém pozemku,nejlépe blízko bazénu nebo přírodní vody. Pokud nemáme takovou možnost, můžeme mít saunu i se sprchovým koutem. Pokud chceme mít saunu umístěnou v domě, můžeme ji mít téměř všude. Sauna na míru je dokonalým řešením, využít lze každý centimetr místa  a pro profesionální firmu není problém umístění sauny do atypického prostoru. Sauna může být dokonce i jako hotový modul, který lze umístit i do malého bytu, který je třeba v nejvyšším patře. Jde o hotový výrobek, který dokáže uspokojit  toho nejnáročnějšího zákazníka.

Sauna svépomocí

Jak už bylo řečeno, saunu lze postavit doma i s pomocí svých vlastních sil. Musíme mít ovšem na paměti, že ne vždy se dílo podaří tak, jak chceme a tak je důležité vědět o celé realizaci nějaká fakta. Základem každé sauny je především dostatečná izolace, bez které by sauna nebyla sunou. V současné době máme možnost použití izolace čedičovou vatu, nebo minerální vatu, ale vzhledem k různým inovacím zde může trh nabídnout i novinku a to jsou panely z PU pěny. V podstatě se jedná o vzdáleného bratrance polystyrenu.

ke všemu si ovšem raději pozvěme odbornou firmu. mají své zkušenosti, rádi poradí v oblasti designu a výběru materiálu, odborné poradenství jim jistě také nebude cizí. Takže vzhůru do sauny a oázy odpočinku.

Komentovat příspěvěk