Život ve srubovém domě na klíč

Články partnerů

Téměř každý obyvatel velkoměsta po určité době sní o koupi prostorného venkovského domu, který je z větší části spíše jako dřevěný srub. Představa, že ležíme v létě na lehátku na anglickém trávníku, sedíme v zimě na starožitném koženém křesle u krbu a bude odpočívat, se stává velmi reálnou představou. Dřevěné sruby představují ekologickou variantu pohodlného domova, která voní dřevem a jehličím.

Proč bychom měli chtít zrovna srub

Je několik důvodů, proč si pořídit srub na klíč. Je to nejen ekologické bydlení, ale v takovém domě se doslova svobodně a velmi dobře dýchá neboť samotné dřevo si vytváří své přirozené mikroklima. Dřevo je přírodní obnovitelný materiál, který je známý již od nepaměti a postavit si z něj můžeme nejen honosné sídlo, hrad nebo pergolu, ale také nábytek a psí boudu. Má dokonalou nenahraditelnou strukturu, je hladké a příjemné na dotyk, a i když se v současné době mnoho výrobců snaží napodobit tento vynikající stavební materiál, dřevu se zkrátka nic nevyrovná.

Dalším faktorem pro volbu právě dřevěného srubu je, že se nám obecně líbí život v tradičním pojetí, kdy se spojuje dřevěný srub, tráva u domu, les v blízkosti apod. Musíme ovšem také mít na paměti že stavba takového dřevěného srubu musím proběhnout na území spíše venkova nebo předměstí,kde máme více prostoru, mnohdy i lesní porost. Srub by asi vypadal v panelákové zástavbě nebo hned vedle supermarketu dost kýčovitě. Takový srubový dům je třeba brát jako součást přírody.

sruby na klíč HONKA

Srub na klíč už není jen rekreační objekt

Moderní doba si žádá různé inovace i v oblasti bydlení. Co se týká ale dřevěného srubu, ten se navrací na scénu. A to nejen jako víkendová srubová chata pro chvíle odpočinku a útěku z betonové džungle. Sruby se staly celoročně obývanými domky, které dnes vyhledává stále více lidí.

Jaké jsou výhody srubových domků na klíč

Jednou z hlavních výhod těchto domů je především jejich rychlá výstavba. V porovnání s klasickými stavbami se sruby dají postavit za pár týdnů. Musíme mít ale na paměti  i fakt, že k jeho realizaci potřebujeme také moderní techniku, bez které jen tak klády dřeva neuzvedneme. Musejí do sebe dokonale zapadat a ve výsledku před námi může stát dokonalá dřevěná stavba, která bude vynikat v celém okolí. Jako další výhodu bychom mohli uvést nízkou pořizovací cenu, která jistě mnohého investora překvapí.

Srubové domy na klíč jsou šetrné k životnímu prostředí a nevyžadují velké stavební náklady. Takový dům potřebuje zvláštní péči, přírodní materiál sám o sobě je spolehlivý, ale na rozdíl od budov postavených z cihel nebo bloků vyžaduje dřevěná stavba zvláštní péči. A pokud tuto péči nedostane, dům se rychle stane nepoužitelným.  Je proto velmi vhodné se poradit s odborníky, jak o takový dřevěný srub pečovat. Můžeme jej natřít nejrůznějšími emulzemi, které tak dřevo chrání před škůdci, ale i proti povětrnostním podmínkám.

Je zcela přirozené, že moderní sruby na klíč se velmi liší od těch budov, které byly běžné ve vzdálené minulosti. Dnes mohou být tyto domy zařízené v jakémkoliv stylu. Srubové domy, ve kterých je krb a odpovídající dekorativní prvky vypadají obzvláště harmonicky a útulně.

Komentovat příspěvěk